Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Referensgrupp för likabehandling


Referensgrupp för likabehandling vid institutionen för neurovetenskap och fysiologi

Referensgruppen möts omkring 1-2 gånger per termin. I gruppen sitter kontaktpersoner från samtliga sektioner och utbildningsprogram.

Sammankallande

Tove Lagerberg, likabehandlingsprepresentant

E-post: tove.lagerberg@neuro.gu.se
Tel: 031-786 39 42

Studentrepresentant

Eli Hedman gusvhelvel@student.gu.se

Kontaktpersoner - sektioner

Sektionen för hälsa och rehabilitering

Sofie Fredriksson (AUD/LOG) sofie.fredriksson@neuro.gu.se

Annelie Gutke (AT/FT) annelie.gutke@neuro.gu.se

Sektionen för psykiatri och neurokemi

Annika Öhrfelt annika.ohrfelt@neuro.gu.se

Mats Ribbe mats.ribbe@neuro.gu.se

Sektionen för farmakologi

Elin Karlsson elin.karlsson.2@neuro.gu.se

Sofia Birgersson sofia.birgersson@gu.se

Sektionen för fysiologi

Vakant, 2 kontaktpersoner

Sektionen för klinisk neurovetenskap

Annie Palstam, annie.palstam@gu.se

Vakant, 1 kontaktperson

Sidansvarig: Josefin Bergenholtz|Sidan uppdaterades: 2017-06-08
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?